Наурызнаманың қорытынды күні “Берел” мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы жаңа жылды тұтас ел болып жаңа мақсат, жаңа үмітпен қарсы алудың символы ретінде жалпыұлттық экологиялық акцияны қолдау мақсатында музей-қорық аумағында тазалық жұмыстарын өткізді.

Наурыз мерекесі Катонқарағай төрінде тойланды. “Берел” мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы Аудандық әкімшілік және мекемелермен бірлесе “21 наурыз - Ұлыстың ұлы күні” атты мерекелік іс-шарасын өткізді. Аудан орталығында стильді этноауыл құрылып, “Берел” музей-қорығының қорынан этнографиялық заттармен безендірілді. Іс-шараға аудан тұрғындары мен қонақтары қатысып, мерекелік атмосфераны ән мен күй жалғастырды.
Қазақтың ұлы даласында сан ғасырлар бойы тойланып, атадан балаға мұра болып келе жатқан ұлық мереке - Наурыз. “Берел” мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ұжымы 19 Наурыз - Жаңару күнінің қарсаңында гүл егуді жыл сайынғы дәстүрге айналдырған. Күн мен түннің теңелетін осынау ерекше күнін қазақ - жаңару мен жасарудың нышаны, дүниеге көрік берген шырайлы жыл басы деп құрметтеп, береке-бірліктің, теңдіктің, жақсы тілеудің, қайта түлеудің тойы ретінде дәріптеуде.
Биыл Наурыз мерекесінің мазмұнын байытып, жаңаша атап өту туралы Мемлекет басшысының тапсырмасына сәйкес, 17 наурыз - Шаңырақ күні болып белгіленді. Соған орай, “Берел” мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы Берел ауылының тұрғындары, үлгілі отбасы Қасымханов Абылайхан мен Мурындықова Пануды мерекемен құттықтады. Бүгінде 30 жыл отасып, өнегелі ұрапақ тәрбилеп отыр. Бұл күн отбасы құндылықтарын дәріптеуге арналды.
“Берел” мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының ұжымы сіздерді 14 Наурыз- “Көрісу күні - Амал мерекесімен” құттықтайды. Ұлыстың ұлы күні Наурыз мерекесі қарсаңында береке-бірлігіміз артып, әр отбасына амандық,еңбектеріңізге зор табыстар тілейміз! ⚜️ Дәстүр бойынша, бұл – туған-туыстарға, көршілерге, жасы үлкен кісілерге және т.б. сәлем беретін немесе қонақ күтетін уақыт.

Қазір 297 қонақ және Бірде бір тіркелген қолданушы жоқ сайтта отыр